החלטתם לאכול בריא יותר ולצרוך רק ירקות אורגניים ופירות אורגניים?
בחרתם להזין את ילדיכם בגידולי חקלאות אורגנית עשירים  מלאי ויטמינים ומינרלים?
מזל טוב, עשיתם בחירה נכונה, החלטה תזונתית שעל ערכה החיובי אין עוררין. ככל שתחום הגידול האורגני הולך ומתפתח, ככל שהתדעה לשוק אורגני בישראל הולכת וגדלה וככל שצריכת ירקות ופירות אורגניים נעשית פופולרית יותר, כך גם גדל הפיקוח על הגידולים, ומצד שני, גם החשש מזיופים. מה אם כן צריך לדעת כדי לוודא שאתם אכן מקבלים את הטוב ביותר?

תהליך פיקוח על חקלאות אורגנית בישראל

כבר ב-2005 חוקק בישראל החוק להסדרת תוצרת חקלאות אורגנית ושוק אורגני, חוק מתקדם המגן על הצרכנים בכל הקשור לחקלאות אורגנית במדינה. מטרת החוק היתה להעניק לצרכנים דרך שבה יוכלו לוודא שהתוצרת שהם רוכשים אכן עומדת בסטנדרטים המקובלים המאפשרים להחשיבה כאורגנית, ולמנוע מצב שיוטעו וירכשו זיופים – משק אורגני המתיימר להיות אורגני אך אינו כזה.

החוק קובע תקנות לגבי כל שלבי הייצור וההפצה של ירקות אורגניים, מהגידול בשדות ובפרדסים, דרך אופן המיון והאריזה, ועד להובלה אל הצרכן. החוק קבע תקן לגידולים אורגניים, וכן גורמי אכיפה ופיקוח שיאכפו את התקן. בנוסף לכך, החוק קבע גם את הקמתה של וועדה מקצועית המאשרת את שיטות הגידול, האמצעים ותקנים חדשים הנדרשים בתחום בשם “המנהלה להסמכת גופי בקרה”. כל הגורמים הללו אמונים על בקרה מתמדת של החקלאים האורגניים ואופן עבודתם. הם אלו המעניקים אישור לירקות ופירות אורגניים הראויים לזכות בסמל שנקבע בחוק המודיע לצרכנים כי אכן מדובר בתוצרת אורגנית. אם כך, כל מה שעליכם לעשות כדי לוודא שהתוצרת שאתם רוכשים היא אורגנית היא לחפש את הסמל האורגני האחיד של מדינת ישראל, הנראה כך –

 

הסמל מופיע על גבי תוצרת אורגנית בפיקוח בלבד, ולא על ירקות ופירות אחרים, המגודלים בשיטות חקלאיות קונבנציונליות.

 

היום: שוק חקלאות אורגנית מאורגן, תוסס ופופולרי

בשל הסדרת תחום החקלאות האורגנית בחוק ובפיקוח, גדל בטחון הצרכנים בשוק האורגני והרבה מעדיפים קניית תוצרת חקלאית אורגנית בלבד. עם הפרסום בשנים האחרונות של תוצאות מחקרים מכל העולם המוכיחים כי ירקות ופירות אורגניים אכן בריאים הרבה יותר ומכילים חומרים מזינים יותר מירקות ופירות בגידול רגיל, כך עולה הפופולריות של התוצרת האורגנית והצריכה שלה נוסקת. עובדה זאת מאפשרת למגדלים להוזיל מאד את מחירי הירקות והפירות האורגניים. למעשה, היום ישראלים יכולים ליהנות ממשלוח ירקות אורגניים עד הבית במחיר השווה לכל נפש, נמוך אף יותר ממחירי תוצרת אורגנית באירופה, למשל.

אין סיבה לא לצרוך אורגני

לאור כל האמור לעיל, ברור כי הבחירה הנכונה של הצרכן המודע והנכון היא להזין את משפחתו בפירות וירקות מלאי טעם וארומה, שגודלו באופן טבעי ומספקים ערכים תזונתיים גבוהים הרבה יותר בכל ביס מאשר פירות וירקות שגודלו באמצעות חומרים כימיים ודשנים סינתטיים, שחלקם רעילים וכבר אסורים לשימוש במקומות אחרים בעולם. חקלרות אורגנית היא כבר מושג שגור ומוכר, גידולים אורגניים נמכרים בימינו במחירים סבירים, ואתם יכולים להיות שקטים לחלוטין שהם בפיקוח מתמיד ואכן מספקים את הסחורה.

בצריכת תוצרת חקלאות אורגנית אתם תורמים גם לסביבה ירוקה יותר לכל תושבי ישראל, מכיוון שגידולים אורגניים אינם מזהמים את האוויר, המים והקרקע ואף משבחים אותם.

אם אתם חוששים שתצטרכו להגיע לחנויות מיוחדות שרק הן מוכרות את התוצרת האורגנית המשובחת, כדאי שתדעו שהיום מקובל להשתמש בשירותי הפצה של ירקות אורגניים עד הבית.

הכנסו ומצאו את אזור החלוקה הקרוב לביתכם.

חשבו כמה כיף לקבל משלוח ירקות אורגניים טריים, הישר מהחקלאי, ללא תחנות או מתווכים בדרך, עד דלת ביתכם. משפחות רבות בוחרות היום באופציה של צריכה מהשדה לצרכן, ומעבירות בכך מסר לילדי המשפחה במעשה ולא רק במילים כי צריכת ירקות טריים היא דרך חיים בריאה ומומלצת.

 

אנו עושים את המקסימום להביא עד אליכם את התוצרת הטרייה והמשובחת ביותר.

מוזמנים ליצור איתנו קשר ולשמוע עוד פרטים על שירות סל ירקות ופירות אורגניים עד הבית

050-7153145

 

15169