האם חוה פתתה את אדם עם תפוח אורגני? סביר להניח שכן… אבל לפני שניתן תשובה מלאה ורצינית יותר כדאי לדעת: לא רק בגן העדן – גם כאן, עלי אדמות, כולם יכולים לקפוץ לבקר בשוק אורגני ולרכוש ירקות אורגניים בצפון, במרכז או בדרום, או להזמין משלוח ירקות ופירות אורגניים עד הבית וליהנות מתזונה בריאה וטרייה במחיר שווה לכל כיס. קראו >> איך תדעו שקבלתם את התוצרת האורגנית הטובה ביותר?. ככל שהמודעות והדרישה לתוצרת אורגנית עולה, כך גדל גם ההיצע ומספר החקלאים המגדלים תוצרת זו. לכן נשבר המיתוס על מחירה הגבוה מאד של התוצרת האורגנית – היום היא אינה יקרה בהרבה מתוצרת רגילה, ועם קצת תכנון כל אחד יכול לעמוד במחירה.  לרשימת החקלאים שלנו >>

 

האם הפירות והירקות בגן העדן היו אורגניים?

בגן בעדן, ללא ספק, החקלאות האורגנית שלטה. פרי אורגני הינו פרי הגדל באופן טבעי ובסביבה נקייה לחלוטין מכימיקלים וחומרים מלאכותיים. ​​​​​​​​​ב-2008 נכנס לתוקפו בישראל חוק החל על כל מוצרי המזון האורגניים שמקורם מן הצומח. על פי אתר משרד הבריאות, החוק קבע סמל שיופיע אך ורק על תוצרת אורגנית, וגורמים שיפקחו על הגידול האורגני בארץ ויתירו את השימוש בסמל אך ורק לתוצרת העומדת בתנאים שנקבעו בחוק. התנאים מורכבים ורבים, ולא כאן המקום לפרט את כולם. אך באופן כללי ניתן לומר כי תוצרת אורגנית היא אך ורק תוצרת שגודלה על קרקע שהוכח כי אינה מכילה חומרי דישון שאינם ממקור טבעי ואינה מכילה כימיקלים מלאכותיים. היא גודלה על ידי חקלאי שעבר קורס בתחום, שלא איפשר לגידוליו לבוא במגע עם חומרים שאינם טבעיים. כדי להיחשב לאורגנית, התוצרת חייבת הייתה להישמר בהפרדה מתוצרת שאיננה אורגנית לכל אורך מסעה מהשדה לצרכן, ולעבור בדיקות פתע ופיקוח על ידי הגורמים שנקבעו בחוק.

 

מדוע חשובה תזונה אורגנית?

אמנם נהוג לכנות את השאיפה לצרוך תוצרת אורגנית כ”טרנד”, אך היא כבר מזמן הרבה מעבר לכך. המושג מזון אורגני נטבע כבר בשנות השמונים המאוחרות של המאה העשרים, ואז אכן היה מדובר באופנה תזונתית, שכן לא היו עדיין הוכחות מדעיות ליתרונות התזונתיים הטמונים במזון כזה. אך מאז נערכו מחקרים רבים בכל העולם שהצביעו באופן ברור על יתרונותיהם של הירקות והפירות האורגניים על פני אלו הגדלים באופן רגיל, הן מבחינת הטעם והארומה, והן מבחינת היתרונות הבריאותיים שהם מציעים. הסתבר, למשל, שירקות ופירות אורגניים מכילים הרבה יותר מינרלים וויטמינים בכל גרם שלהם מאשר ירקות ופירות רגילים. הם גם מכילים יותר חומרים נוגדי-חמצון (אנטי-אוקסידנטים) ופחות רעלים וכימיקלים מסרטנים. הוכח כי תזונה הנסמכת על ירקות ופירות אורגניים מחזקת את המערכת החיסונית שלנו, מגינה עלינו מפני מחלות לב ומפחיתה את הסיכון ללקות בסוגי סרטן שונים.  עוד הוכח כי עגבניות אורגניות למשל, טובות ללב!. למידע נוסף בנושא >>

 

שוק אורגני – הרבה יותר מרק ירקות ופירות

הביקור בשוק האורגני, או אם תעדיפו, הזמנה קבועה של משלוח ירקות ופירות אורגניים עד הבית, הם דרך חיים חדשה שיש לה השפעות חיוביות רבות על כל המשפחה. כולנו מודעים לתופעת האכילה הבלתי-בריאה אצל ילדים, ולכך שהם מעדיפים מזונות מלאי שומן וסוכר הנמצאים בסביבתם בשפע בדרך כלל. מגפת ההשמנה בקרב ילדים ונוער פוגעת בכל העולם המערבי, והיא הולכת ומתפשטת. קשה מאד להתוות לילדינו את הדרך הנכונה לתזונה נכונה שתגן על בריאותם בהווה ולמשך כל חייהם, אך נמצא במחקרים כי מתן דוגמא אישית על ידי המבוגרים האחראים היא אחת הדרכים הטובות ביותר לעשות זאת. כאשר ילדים חווים באופן תדיר ביקור בשוק אורגני או הזמנת משלוח ירקות ופירות אורגניים הביתה, הם מקבלים את אורח החיים הנ”ל כחלק מהחיים.  אפשר גם להפוך את הביקור בשוק למשחק משעשע, בו הילדים מתבקשים לגלות ירקות בצורות מסוימות או חדשות, או בצבעים מסויימים.

 

סל ירקות ופירות אורגניים עד הבית – חגיגה של ממש

אנחנו במחווה לאדמה שמחים לתת שירות משלוחי ירקות ופירות עד הבית. משפחות רבות של לקוחות שלנו מספרים כי מזמן כל נושא המשלוח עד הבית הפך לחגיגה של ממש בקרב המבוגרים והילדים שבחבורה. הילדים לוקחים חלק בהחלטות כבר משלב הזמנה ועד לשלב הצריכה והבישולים. היום ניתן למצוא הרבה מאד ספרי בישול המותאמים לתזונה אורגנית, בהם ניתן לדפדף יחד עם הילדים ומהם ניתן לבחור מתכונים טעימים. גם בערוצי המדיה השונים וברשת האינטרנט ניתן למצוא הצעות רבות למאכלים אורגניים נפלאים. כך תיצרו תרבות תזונתית בריאה ומגוונת עבור כל המשפחה, ותעניקו לילדיכם מתנה לכל החיים.

כשאתם מזמינים סל אורגני הביתה אתם גורמים לכך שהרכיזה תהיה ממוקדת לצרכים ולא מעבר לכך, דבר המוביל לחסכון בכסף ולא פחות חשוב, נמנעים מלזוק פירות וירקות שהתייתמו ונרקבו המקרר.

 

הצטרפו עוד היום למאות לקוחות שכבר בחרו בדרך בריאה וצורכים פירות וירקות אורגניים כתרבות חיים.

15594